NASI PILOCI

 • WALDEMAR KUGLER

  Hungarystyka to nie budowa hangarów. Dzień, w którym się tego dowiedział, był początkiem jego końca; przepadł wtedy na dobre i brodzi do dziś w węgierskiej zupie rybnej. Mówi głośne "nie" ludziom, którzy twierdzą, że Węgry to tylko zupa gulaszowa i papryka. Nie może żyć bez Budapesztu, który odwiedza kilkadziesiąt razy w roku. Nie musi jechać na drugi koniec świata, żeby czegoś się o sobie dowiedzieć. Wg. niego Środkowo-Wschodnia Europa ma tyle samo do zaoferowania co inne rejony naszego globu.

  Swoje doświadczenia przekazuje czytelnikom przewodników wydawnictwa Bezdroża. Tłumacz, członek Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. Płynie w nim śląska krew, aż dziw, że z powodu częstych podróży na Węgry jeszcze nie przemieniła się w wino. Uważa, że Mołdawianki sš najzgrabniejsze na świecie. Chce sobie kupić szynszylę, ale do końca nie wie co to i jak często trzeba to karmić.

 • ŻANETA SOSNOWSKA - BĄK

  Podróżnik z zawodu i zamiłowania. Zwiedziła ponad 60 krajów. Pilotowała tyle grup, że nie pamięta ile ich w sumie było. Jest zarażona... podróżą. Ten przypadek klasyfikuje się jako nieuleczalny...

  Absolwentka Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu i dziennikarstwa na poznańskim UAM. Przez 10 lat dziennikarka radiowa. Na antenie można ją było usłyszeć niemal codziennie w serwisach informacyjnych z Wielkopolski, kraju i świata. Jednak jej niepohamowana żądza podróży raz w tygodniu brała górę i wtedy to Żaneta ruszała w podróż w autorskim programie " Na końcu świata", przybliżając słuchaczom odległe zakątki naszego globu, zapraszając ciekawych gości i zachęcając do ruszenia w nieznane.

  Jest uzależnionym "fizolem"- biega, pływa i jeździ na wszystkim co jej wpadnie w ręce, ze szczególnym uwzględnieniem roweru, rolek i nart. Kiedyś trenowała też piłkę ręczną. Ma nawet na koncie jakieś (złote także) medale. Do tego nurkuje (jak trzeba). Ale i tak odda wszystko za gorącą salsę w Hawanie. Interesuje się psychologią (uwaga na wyjazdach robi notatki;-). Uwielbia czytać i to nie tylko przewodniki. W czasie wolnym od wypraw i podróży.. planuje kolejne..

 • KAROL SZATKOWSKI

  Pilot Karol zaraz po maturze, na dwa tygodnie przed dziewiętnastymi urodzinami spakował walizkę i kupił bilet do Stanów. "Wyjeżdżam" poinformował ojca. I wyjechał.

  Podczas blisko rocznego pobytu w USA znów pracował w różnych miejscach i próbował swoich sił w Quinsigamont Community Collage, objeżdżając stany. Kiedy American Dream się skończył, wrócił do Polski z profesjonalnym sprzętem fotograficznym. Noce zaczął spędzać w.... samodzielnie zbudowanej ciemni. Został fotoreporterem prasowym. Aż do czasu...

  Kiedy po kilku miesiącach Karol znów nie mógł usiedzieć w jednym miejscu doskonałym antidotum okazał się pilotaż. Od tego czasu wszystko stało się proste. Nie ma czasu siedzieć, bo ciągle jeździ. Oprowadza wycieczki po wszystkich zakątkach naszego globu, pochłania książki, fotografuje, poznaje obce kultury. Żeby tego było mało, ma bardzo ekstremalne hobby - zbiera znaczki...

 • KAROLINA SYPNIEWSKA

  Zodiakalny strzelec, podróżnik od dziecka, pasjonata dalekich wojaży, odrębnych kultur i języków świata. Z wykształcenia lingwista i specjalista PR, studiowała w Rosji i Australii, a życie na walizkach to jej specjalność. Odwiedziła ponad 50 krajów wyznając zasadę "kto się waha traci wiele". Pilotaż okazał się dla niej idealnym rozwiązaniem na nieuleczalną chorobę zwaną "podróżowanie".

  Od kilku lat pokazuje świat innym i dzieli się swoimi wrażeniami z podróży na portalach internetowych i gazetach. Po ukończeniu studiów spakowała się i wylądowała w Australii, wspięła się na Everest Base Camp w adidasach i jeansach oraz jako pierwsza Europejka zamieszkała w wiosce na dalekiej wyspie w Papui Nowej Gwinei. Fotografia, nurkowanie i dziennikarstwo to tylko niektóre z zajęć, które zajmują jej czas. Jej pierwsza podróżnicza wystawa fotografii uzyskała uznanie nie tylko w Bydgoszczy ale również w Warszawie, Gdańsku, Toruniu i Krakowie gdzie będzie wystawiana w 2011 roku.

 • TOMASZ NIŻEWSKI

  Wszystko miało być poukładane. Praca, dom, rodzina i od czasu do czasu urlop w nadmorskim kurorcie. I co? I plany są po to by je zmieniać !!!

  Teraz liczy się wyjazd, nowe miejsca, nowi ludzie, nowe krajobrazy. "Niespokojny duch" zawsze w ruchu. Od ponad 14 lat na tropie nowych przygód. Kiedy jest się w najdzikszym miejscu na ziemi, by dać sobie radę, trzeba pokonać czasem nawet siebie. Nie ma rzeczy niemożliwych, gdy chce się osiągnąć cel.

  Uważa, że będąc w tym samym miejscu kolejny raz, za każdym razem odkrywa się coś nowego, coś innego - i wcale nie musi to być remont albo zmiana organizacji ruchu ;) Czas, który spędza w domu, pomiędzy wyjazdami, poświęca na przygotowanie się do kolejnych wypraw, chociaż znajomi twierdzą, że właśnie wtedy ma urlop.

  Mocno zaangażowany jest też w działalność Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego we Wrocławiu, organizuje mecze oraz aktywnie uczestniczy w życiu drużyny - The Crew Wrocław.

  ..."Kto nie ma odwagi marzyć, nie będzie miał siły do walki"...
  ...czas pakować się i w drogę........
  Do zobaczenia....kiedyś....gdzieś....pewnego dnia.....