Zielone światło dla turystów z Polski !

Sytuacja w Europie z dnia na dzień prezentuje się co raz lepiej, a co za tym idzie Polacy znów mogą wrócić do planowania wakacji po za granicami naszego kraju. Z pandemią pożegnało się już wiele krajów naszego kontynentu co oznacza otwarcie granic i gotowość na wznowienie ruchu turystycznego. Poniżej lista krajów, które zniosły obowiązek odbycia kwarantanny dla turystów z Polski

– Albania
– Austria
– Bułgaria
– Chorwacja
– Cypr   (wymagane za granicy okazanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, wykonanego nie później 72 godziny wstecz)
– Czarnogóra   (wymagane za granicy okazanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, wykonanego nie później 72 godziny wstecz)
– Czechy   (oprócz mieszkańców województwa śląskiego)
– Francja
– Grecja
– Hiszpania (rejon Madrytu otwarty od 1 lipca)
– Holandia
– Niemcy
– Portugalia
– Serbia
– Słowacja
– Szwajcaria
– Szwecja
– Węgry
– Włochy

Powyższe kraje są gotowe na przyjęcie naszych rodaków nie tylko pod względem zniesienia restrykcji, ale również wznowienia działalności infrastruktury turystycznej (hotele, restauracje, muzea itp.) Kolejne kraje planują zniesienie obostrzeń i otwarcie granic od 1 lipca. Wszystko wskazuje na to, że wracamy do normy a turyści z polski mogą zacierać ręce i planować wypoczynek tego lata po za granicami naszego kraju. Jeśli szukasz miejsca na zasłużony urlop i tęsknisz za podróżami, odezwij się do nas.